Sport

Renditja e futsallit në Evropë – FC Prishtina lë pas ekipet e Anglisë e Francës

Klubi i kryeqytetit në Futsal, FC Prishtina ka marrë një vlerësim madhështor nga UEFA.

Ata janë renditur në pozitën e 30-të në listën e klubeve më të mira në Evropë.

Pas Prishtinës janë ekipe nga Anglia, Franca, Danimarka, Turqia etj.
Klubi më i mirë i futsalit në Evropë llogaritet ai i Barcelonës.

Postime të ngjajshme
Sport

Këta janë golashënuesit më të mirë pas tetë xhirove në Superligën e Kosovës

Sport

Këtë sezon Ballkani me Dritën po udhëheqin, por ja si dukej tabela e Superligës pas 8 javëve të sezonit të kaluar

Sport

Në mesjavë xhiroja e nëntë, super derbi në Therandë

Sport

Shkëlqeu me 2 gola dhe 1 asist, Berisha merr një notë të madhe për paraqitjen e sotme me Akhmatin