Sport

Remzi Ejupi konfirmon një super transferim nga skuadra e Prishtinës

Gentian Muça zyrtarizoi sot largimin nga Tirana dhe befasia ishte vërtet e madhe, por mbrojtësi do të mbetet bardheblu në fanellën që do të mbajë veshur.

Prishtina pritet të jetë skuadra e tij e re. Pak minuta më parë, në një prononcim për “Supersport” gjatë emisionit “Zona Gol”, presidenti i klubit kosovar, Remzi Ejupi, pranoi se Muça është afër firmës me Prishtinën.

Pritet që të hënën transferimi të zyrtarizohet.

“Panorama Sport” mëson se në orët e fundit për Muçën ka pasur zëra edhe për një marrëveshje të mundshme me Kukësin, por tashmë gjasat janë që të firmosë me Prishtinën.

Postime të ngjajshme
Sport

Kosova – Holanda, formacionet zyrtare

Sport

Ndeshja mes Feronikelit dhe Llapit u përcoll nga personi i rëndësishëm i UEFA-së, ja arsyeja pse ai është në Kosovë

Sport

Ramadani flet për përballjen me Ballkanin, ka disa fjalë edhe për gjyqtarin Dardan Çaka

Sport

Shënoi supergol në ndeshjen e sotme, flet Yll Hoxha