Sport

Referim skandaloz në ndeshjen Milan – Atletico Madrid, UEFA pezullon gjyqtarin

Një nga top ndeshjet e xhiros së dytë në Ligën e Kampionëve, ishte ndërmjet AC Milanit dhe Atletico Madridit.

“Los Rijoblancos” triumfuan në fund me përmbysje nga 1 – 0 në 1 – 2.

Por, ndoshta më fajtori për këtë rezultat ishte Cuneyt Çakir, që bëri disa vendime skandaloze.

Së pari, e largoi Kessien direkt me të kuq, duke i lënë “Rossonerët” me 10 lojtarë në fushë.

Ndërsa, në fundin e takimit, akordoi penallti për Atleticon pa shikuar VAR-in, me anë të cilës skuadra spanjolle i arkëtoi pikët e plota.

Milan dërgoi ankesë zyrtare në UEFA dhe kjo ka ndikuar që shtëpia më e madhe e futbollit ta pezullojë.

Sipas “Gazzetta dello Sport”, arbitri është suspenduar për një kohë të gjatë.

Postime të ngjajshme
Sport

Zhegrova reagon pasi i siguroi fitoren Baselit me supergol në “frymën e fundit”

Sport

Prishtina 1-2 Llapi, golat dhe rastet nga ndeshja e zhvilluar sot në ''Fadil Vokrri''

Sport

Golashënuesit më të mirë pas fazës së parë në Superligë

Sport

Broja bën heroin, sulmuesi shqiptar ia siguron fitoren e parë Southamptonit