Sport

Redi Jupi: Ky lojtar më ka impresionuar me rritjen e tij

Ish trajneri i shpresave të Shqipërisë, Redi Jupi ka potencuar disa nga lojtarët që kanë shkëlqyer me kombëtaren e Shqipërisë gjatë eliminatorëve të Nations Legaue.

Shqipëria fitoi me rezultatin 3-2, për ta fituar Ligën C dhe për të vazhduar rrugëtimin tutje në “Play Off” dhe Ligën B, shkruan GazetaBlic Sport.Redi Jupi tha se është impresionuar nga Doka – i cili ka shënuar rritje të mëdha.

“Pati disa lojtarë që luajtën mirë në ndeshjet e Ligës së Kombeve. Doka më ka impresionuar me rritjen që ka, një lojtar i transformuar komplet, ka akoma punë për të bërë, por mund të jetë edhe titullar i kësaj kombëtare”, tha fillimisht Redi Jupi për SuperSport

.Laçi sot më pelqeu. Kallaku dha disa shenja të mira, Çepele shumë mirë në ndeshjen me Kosovën. Ne fituam më shumë me rikthimet si Gjasula, Memushaj dhe Cikalleshi, që janë pjesë e mirë e kombëtares”, përfundoi ai.

Postime të ngjajshme
Sport

Ish-futbollisti i Dritës triumfon në Kupën e Lituanisë, thotë se është koha për një aventurë të re

Sport

Trajneri shqiptar harron Koronavirusin, rikthehet në stërvitje me skuadrën e tij

Sport

Rrëfimi special i shqiptarit: Si u futa në suitën e Maradonës, vinte në Tiranë për 100 mijë euro

Sport

Batatina mbështet delegimin e gjyqtarëve të rinj në Superligë