Sport

Reali e largon nga skuadra ‘dështimin’ më të madh në vitet e fundit

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Një nga lojtarët e transferuar me shumë bujë te Real Madrid viteve të fundit, Lucas Silva, është larguar si agjent i lirë.

Silva në vitin 2013 u transferua te Real Madrid për 13 milionë euro nga Cruzeiro, si një lojtar premtues për mesfushën.

Gjatë gjithë kësaj kohe, Silva ka zhvilluar vetëm nëntë ndeshje për Real Madridin, dhe kishte kontratë me skuadrën deri në vitin 2020.

‘Los Blancos’ u angazhuan shumë për të gjetur blerës për Silvan, por ishte e pamundur, dhe pas kësaj u arrit marrëveshje për ndërprerjen e bashkëpunimit.

E ardhmja e Silvas mund të jetë në Meksikë, Argjentinë dhe Katar.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv