Sport

Real Madridi vendos përfundimisht për Odegaardin

Martin Odegaard pritet që në sezonin e ardhshëm të luaj te Real Madridi, transmeton Zeri.info.

Mesfushori norvegjez ishte i huazuar te Arsenali në sezonin e fundit, me londinezët që nuk kanë të drejtë blerje.

“AS” shkruan se klubi madrilen nuk do ta shesë lojtarin, të cilin e konsiderojnë si të paprekshëm.

22-vjeçari është pjesë e Real Madridit që nga viti 2019, teksa ka kontratë të vlefshme deri më 2023.

Odegaard dy sezonet e fundit i kaloi si i huazuar te Real Sociedadi dhe Arsenali.

Postime të ngjajshme
Sport

Benit Ferizi vazhdon me skuadrën e SC Besiana Internacional

Sport

Rashica në Premierligë, vjen reagimi i Munishit

Sport

Prezantimi i veçantë i Milot Rashicës te Norwichi me flamur të Kosovës

Sport

Zbulohet shuma e transferimit të Rashicës në Premierligë, kjo është shuma që përfiton ish-klubi i tij, Vushtrria