Sport

Real Madridi udhëton pa pesë yje për takimin me Interin

Gareth Bale, Toni Kroos, Dani Ceballos, Marcelo e Ferland Mendy janë jashtë listës së skuadrës së Real Madridit për ndeshjen kundër Interit.

Interi dhe Real Madridi do të përballen të mërkurën në kuadër të xhiros së parë të grupeve në Ligën e Kampionëve, përcjell Demokracia.com.

Carlo Ancelotti, trajneri i “mbretërve” ka emëruar listën e skuadrës së tij për ndeshjen e parë.

Sipas mediave në Spanjë, Bale ka pësuar një dëmtim të kyçit të këmbës që do ta mbajë atë jashtë fushave për një kohë të gjatë.

Uellsiani u stërvit veçmas sot së bashku me Kroos, Ceballos, Marcelo dhe Mendy.

Asnjë prej tyre nuk është në dispozicion për ndeshjen kundër Interit të mërkurën.

Lista e plotë e lojtarëve:

Postime të ngjajshme
Sport

Pas ndeshjes me Lazion, Mourinho fjaloset me gazetarë dhe e braktis konferencën

Sport

Ylli i Serie A shënon gol të mrekullueshëm me shishe të ujit në dorë

Sport

Dueli i zjarrtë në Champions, PSG – Man City: Guardiola ka disa fjalë për Messin

Sport

Joshua u dërgua në spital menjëherë pas humbjes ndaj Usyk