Sport

Real Madridi pa pesë futbollistë të rëndësishëm ndaj Valencias

Gjigantin spanjoll të dielën e pret një përballje e vështirën.

Real Madridi do të jetë mysafirë i Valencias në kuadër të xhiros së katër të La Ligas.

‘Mbretërit’ vijnë në këtë ndeshje pas triumfit shumë të rëndësishëm në Ligën e Kampionëve ndaj Interit.

Megjithatë ‘Los Blancos’ janë duke u përballur me probleme të shumta shkaku i lëndimeve.

Kundër Valenicas nuk do të mund të llogarisin në shërbimet e Dani Ceballos, Ferland Mendy, Garreth Bale, Toni Kroos dhe Marcelos.

Të gjithë këta futbollistë janë duke u rikuperuar nga lëndimet dhe do të jenë mungesa të rëndësishme, por gjiganti spanjoll ka lojtarë të mjaftueshëm që mund t’i zëvendësojë.

Postime të ngjajshme
Sport

Obërtinca jep dorëheqje, Fushë Kosova emëron trajnerin e ri

Sport

Nga Muriqi, Rrahmani, Hysaj dhe Gjimshiti, zbulohen pagat e futbollistëve shqiptarë në Serie A

Sport

Ndeshje tejet interesante zhvillohen në xhiron e 10-të të Ligës së Parë, këto janë delegimet e plota të gjyqtarëve

Sport

Delegohen gjyqtarët për xhiron e 11-të në Superligën e Kosovës