Sport

Real Madridi nënshkruan me talentin 18 vjeçar

Eduardo Camavinga tani është zyrtarisht lojtar i ri i Real Madridit, me klubin që ka konfirmuar blerjen e talentit të madh france.

Një nënshkrim i papritur dhe i minutës së fundit i kryer nga Florentino Pérez që ka befasuar të gjithë, pasi klubi ishte në mes të negociatave me PSG për Kylian Mbappen.

Lojtari ka nënshkruar deri në qershor 2027, disa orë para mbylljes së kalimtar, duke përforcuar kështu mesfushën e Carlo Ancelottit.

Francezi 18-vjeçar do të mbetej pa kontratë me Rennes në verën e vitit 2022.

Camavinga është një nga futbollistët e rinj që konsiderohet prej talentëve më të mëdhenj.

Real Madridi thuhet se për transferimin e tij ka paguar 30 milionë euro.

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar