Sport

Real Madridi mposht Celta Vigon dhe ngritet në vendin e parë

Ka përfunduar ndeshja ndërmjet Real Madridit dhe Celta Vigos, shkruan “Zeri.info”.

“Mbretërit” kanë mposhtur Celta Vigon me rezultat të pastër 2:0 në kuadër të xhiros së 17-të kampionale.

Lucas Vazquez u përkujdes për golin e parë pas vetëm gjashtë minutave lojë.

Kurse për golin e dytë dhe të fundit për fatin e kësaj sfide u realizua në minutën e 53-të me autor Asension.

Me këto tri pikë, “Los Blancos” ngriten në vendin e parë në tabelë me 36 pikë, vetëm një më shumë se Atletico Madridi që ka tri ndeshje më pak.

Postime të ngjajshme
Sport

Armando Broja gjen sërish golin

Sport

Vendoset se në sa shtete do të luhen ndeshjet e Euro2021

Sport

Ibrahim Dreshaj tregon klasin e tij, asiston në golin e dytë të Heerenveeen ndaj Feyenordit

Sport

Burreli i Samuel Nikajt triumfon pastër ndaj 2 Korrikut në Durrës