Sport

Real Madridi me gjest për tu duartrokitur, uron Barcelonën për fitimin e Kupës së Mbretit

Barcelona është fituese e Kupës së Mbretit në kuadër të edicionin 2020/21.

Katalunasit bën një paraqitje spektakolare në finale ku e mposhtën Athletic Bilbaon me rezultat 4-0.

Ky ishte triumfi i 31-të në Copa del Rey për Barcelonën, që është edhe klubi që e ka fituar më së shumti këtë garë.

Por befasia ka ndodhur në rrjetet sociale, pasi rivali më i madh i katalunasve, Real Madridi i ka uruar ata për këtë triumf.

 

“Përgëzime për Barcelonën dhe tifozët e saj për fitimin e merituar të Kupës së Mbretit 2021”, ka shkruar faqja zyrtare e Real Madridit në Twitter.

Urimi i madrilenëve është bërë viral në rrjetet sociale, pasi një gjë e tillë nuk ndodh shpesh që një skuadër rivale ta urojë tjetrën.

Ky postim i tyre është pëlqyer jashtëzakonisht nga tifozët e futbollit, pasi klubi madrilen ka treguar respekt për katalunasit.

Postime të ngjajshme
Sport

Drita do të mbetet pa një investitor të fuqishëm, Valon Murseli do të largohet në fund të këtij edicioni

Sport

Luftë e madhe në Ligën e Dytë, kështu duket tabela kur kanë mbetur vetëm edhe dy xhiro deri në fund

Sport

Tre talentë shqiptarë në listën e Zvicrës U21

Sport

Njëri nga futbollistët kryesor të Real Madridit pozitiv me Covid-19, mungon në ndeshjen e fundit të La Liga-s