Sport

Real Madridi e gjen zëvendësuesin e Ramosit në La Liga

Kampionët e Spanjës, Real Madrid kanë filluar të hulumtojnë rreth zëvendësimit të mundshëm të kapitenit, Sergio Ramos, shkruan “Zeri.info”.

Mbrojtësi dhe kapiteni i Realit duket se po kalon sezonin e fundit me “mbretërit” pasi kontrata i skadon në qershor dhe marrëveshja për rinovim nuk duket afër.

“Los Blancos” po e shikojnë mbrojtësin e Villarealit, Pau Torres si një zëvendësim të Sergio Ramosit, sipas “Tiempo de Juego”.

Madrilenët do të kerkojnë të sjellin Torresin në “Santiago Bernabeu” nëse kapiteni i tyre largohet, pasi kanë qenë të impresionuar nga paraqitjet e fundit të 23-vjeçarit.

Postime të ngjajshme
Sport

Trepça ’89, shembull për ekipet tjera në biznesin e transferimeve

Sport

Allegri rikthehet në Serie A, arrin marrëveshje me këtë klub

Sport

Futbollisti i Prishtinës surprizohet për ditëlindje në Antalia

Sport

Portieri kroat rrëfehet për përvojën e re te Llapi