Sport

Real Madrid – Villarreal, mbyllet me këtë rezultat

Real Madridi ka arkëtuar vetëm një pikë në udhëtim të Villarreali (1-1).

Ndeshja ishte e baraspeshuar me dy skuadrat që shënuan nga një herë në portën kundërshtare.

Qysh pas dy minutave lojë, Mariano Diaz pas asistimit të bukur nga Dani Carvalaj zhbllokoi rezultatin.

Mysafirët barazuan shifrat përmes Gerard Moreno, që realizoi nga pika e bardhë (76′).

Me këtë barazim, Reali renditët në pozitën e katër me 17 pikë, tri më pak se lideri Real Sociedad, kurse Villarreal qëndron në pozitën e dytë me 19 sosh.

Postime të ngjajshme
Sport

SUPERLIGA LIVE: Gjilani – Drita & Feronikeli – Trepça ’89

Sport

Gjilani – Drita, sipas bastoreve kjo skuadër është favorite

Sport

Formacionet zyrtare: Lazio – Udinese

Sport

Derbi numër 34-të kampional pasluftës ndërmjet Gjilanit dhe Dritës, ja statistikat e përballjeve