Sport

Real Madrid synon sonte kreun e tabelës

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Sonte me fillim nga ora 21:00 Real Madrid do ta pres në “Santiago Bernabeu” Osasunën në kuadër të xhiros së gjashtë në La Liga.

Los Blancos u këndellën pas humbjes turpëruese ndaj PSG-së duke fituaar ndaj Sevillas dhe tash të njëjtën gjë do ta synojnë edhe ndaj Osasunës, një kundërshtar më të lehtë në letër, shkruan indeksonline.

Fitorja e mundshme do të thoshte se Reali do ta rrëmbente kreun e tabelës. Aktualisht, Real Madrid gjendet në vendin e tretë me 11 pikë aq sa kanë edhe Granada dhe Athletic Bilbao në dy pozitat e para, por Granada ka një lojë më shumë të zhvilluar.

Në anën tjetër, Barcelona me fitoren e djeshme ndaj Villarealit 2:1 shkoi në kuotën e 10 pikëve nga 6 ndeshje dhe përkohsisht gjendet n pozitn e katërt në tabelë.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv