Sport

Real Madrid mposhtë Valladolidin

Real Madrid e ka mposhtur Real Valladolidin me rezultat minimal 1-0 në kuadër të javës së katërt në La Liga

Los Blancos dominuan ndeshjen, por nuk arritën që të shënonin më shumë se një gol,

Vinicius Junior në minutën e 65-të shënoi golin e vetëm dhe të fitores për Realin.
Me këtë fitore Reali tani zë vendin e tretë me 7 pikë pas tre ndeshjeve të zhvilluara deri më tani.

Ndeshja tjetër për Realin është kundër Levantes, derisa Valladolid do të përballet me Eibarin.

Postime të ngjajshme
Sport

LIVE LIGA E PARË: Rezultatet – Xhiro 7

Sport

Barcelona – Real Madrid, dy skuadrat me disa mungesa – formacionet e mundshme të El Clasicos

Sport

Eliminohet Laura Fazliu

Sport

Trepça ’89 i uron ditëlindjen themeluesit të “Torcidës”