Sport

Real Madrid – Chelsea, formacionet e mundshme

Sonte zhvillohet gjysmëfinalja e parë mes Real Madrid dhe Chelseat në Ligën e Kampionëve.

Takimi nis nga ora 21:00 dhe luhet në stadiumin ‘Alfredo di Stefano’.

Sonte premtohet spektakël nga klubi i Zinedine Zidanes dhe Thomas Tuchelit.

Te Reali priten të mungojnë këta lojtarë: Ramos, Valverde, Mendy dhe Lucas.

Kurse te Blutë e Londrës do të mungoj vetëm Kovacic.

Formacionet e mundshme:

Real Madrid: Thibaut Courtois; Varane, Militao, Nacho, Marcelo; Modric, Casemiro, Kroos, Vinicius Junior, Hazard, Benzema

Chelsea: Edouard Mendy; Christensen, Silva, Azpilicueta; James, Chilëell; Kante, Jorginho, Mount, Pulisic, Ëerner

Postime të ngjajshme
Sport

Drita do të mbetet pa një investitor të fuqishëm, Valon Murseli do të largohet në fund të këtij edicioni

Sport

Luftë e madhe në Ligën e Dytë, kështu duket tabela kur kanë mbetur vetëm edhe dy xhiro deri në fund

Sport

Tre talentë shqiptarë në listën e Zvicrës U21

Sport

Njëri nga futbollistët kryesor të Real Madridit pozitiv me Covid-19, mungon në ndeshjen e fundit të La Liga-s