Sport

Reagon Vllaznia e Pozheranit: Pse nuk ftohet Betim Halimi në kombëtare

Klubi Futbollistik “Vllaznia” nga Pozherani ka lëshuar një reagim.

Klubi i Ligës së Parë ka reaguar ndaj publikimit të listës së Bernard Challandes për ndeshjet e muajit tetor, shkruan Gazetasheshi.com

Klubi nga Pozherani ka një pyetje përse anashkalohet Betim Halimi, portier i Olimpikut në elitën ukrainase.

Kujtojmë që Halimi karrierë ka bërë te skuadra e Vllaznisë dhe Dritës.

Më poshtë e keni reagimin e plotë:
Reagim..

Së pari Dardanëve ju urojmë sukses në ballafaqimin me Maqedoniën e Veriut.
Ne si klub jemi tejët të indinjuar që portjeri Betim Halimi i cili karrierën e filloi në klubin tonë,pastaj e vazhdoi ne Drita nga Gjilani,ku tregoi profesionalizëm të jashtzakonshëm,vazhdoi karrierën ne Novara të Estoniës,ndërsa tani Betim Halimi mbron ngjyrat e Olimpik Donetsk-ut( ku te gjithë kemi njohuri se në qfar niveli është Superliga Ukrainase),ende nuk shihet si i dobishëm per perfaqsuesen tonë.
Kërkojmë nga shtabi Teknik i përfaqsueses
së Kosovës që Betim Halimi të vrojtohet në mënyre profesionale dhe ta ketë vendin e merituar në perfaqsuese,

Nga Kf Vllaznia Pozheran

Postime të ngjajshme
Sport

EKSKLUZIVE: Trepça ’89 transferon sulmuesin e Gjilanit

Sport

Rikthehet mbrojtësi shqiptar, gati për debutim në Serie A

Sport

Formacionet zyrtare: Celtic – Milan

Sport

Prince: Kosova është vend i bukur me njerëz të sjellshëm, nuk kam frikë nga përballja me Dakun