Sport

Reagon presidenti i Dritës pas humbjes nga Prishtina

Ka përfunduar edhe xhiroja e 30-të në Superligën e Kosovës në futboll, shkruan Gazetasheshi.com

Me fitoren e Prishtinës e Ballkanit dhe dështimin e Dritës, lufta për titullin e kampionit është bërë shumë e zjarrtë.

Prishtina ka triumfuar në derbin e madhe ndaj Dritës me rezultat 1 me 2.

Megjithatë presidenti i Dritës, Valon Murseli nuk duket të jetë mërzitur shumë pas kësaj disfatë. Në profilin e tij në Facebook, Murseli ka shkruar “Unë besoj”.

 

Kjo ishte fitorja e katërt për skuadrën e Prishtinës ndaj Dritës në këtë edicion.

Postime të ngjajshme
Sport

Drita i dërgon urime Malishevës dhe Ulpianës

Sport

Kjo do të jetë përballja e zjarrtë e “Play-off”-it për inkuadrim në Superligë

Sport

Këto dy skuadra bien nga Liga e Parë

Sport

Liga e Parë: Këto dy skuadra përmbyllin sezonin fantastik me inkuadrim në Superligë, ndërsa këto janë dy skuadrat që bien