Sport

Reagon Klopp, zbulon mendimin e tij për Superligën Evropiane

Tema kryesore e ditës së sotme padyshim se ishte krijimi i Superligës Evropiane.

Për këtë ka reaguar edhe trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp.

Edhe pse skuadra e Liverpoolit ka konfirmuar se do të merr pjesë në Superligë, tekniku gjerman ka thënë se qëllimi i tij ka qenë gjithmonë të jetë pjesë e Ligës së Kampionëve.

“Unë kam të njëjtin mendim për Superligën. Është e vështirë, njerëzit nuk janë të lumtur dhe unë nuk jam përfshirë. Liverpool është më shumë se disa vendime. Qëllimi im ka qenë gjithmonë të jem pjesë e Ligës së Kampionëve. Më pëlqen ide që West Ham mund të luajë në UCL” – tha Klopp për BBC.

Kujtojmë se pjesë e këtij kompeticioni kanë pranuar të jenë 12 top skuadra evropiane.

Postime të ngjajshme
Sport

Drita do të mbetet pa një investitor të fuqishëm, Valon Murseli do të largohet në fund të këtij edicioni

Sport

Luftë e madhe në Ligën e Dytë, kështu duket tabela kur kanë mbetur vetëm edhe dy xhiro deri në fund

Sport

Tre talentë shqiptarë në listën e Zvicrës U21

Sport

Njëri nga futbollistët kryesor të Real Madridit pozitiv me Covid-19, mungon në ndeshjen e fundit të La Liga-s