Sport

Reagon Ilda Bejleri pas humbjes së mbrëmshme të Kosovës

Përfaqësuesja e Kosovës e ka mbyllur rrugëtimin drejt kualifikimit në Kampionatin Evropian “Euro 2020” pas humbjes së mbrëmshme në gjysmëfinalen e Ligës së Kombeve, raporton Insporti.Në “Todor Proeski” në Shkup, “Dardanët” janë përballur me Maqedoninë e Veriut.

Skuadra që drejtohet nga Bernard Challandes është mposhtur me rezultat të ngushtë, 2:1.

Pas ndeshjes, ka pasur reagime të shumta për Kosovën dhe cilësinë e saj, duke e kritikuar atë.Por kështu nuk mendon gazetarja e sportit nga Shqipëria, Ilda Bejleri.

Bejleri ka ndarë me ndjekësit e saj në “Instagram” disa fjalë për “Dardanët”.

Postime të ngjajshme
Sport

Skandaloze: Benzema kërkon nga lojtarët të mos pasojnë te Vinicius

Sport

Formacionet e mundshme të ndeshjes, Juventusi -Barcelona

Sport

Kuotat e bastoreve për ndeshjet e sotme të Superligës, këto skuadra janë favorite të mëdha

Sport

Ballkani – Prishtina, bastoret favorizojnë këtë skuadër