Lajme

Reagon historiani Buxhovi për tabelën me mbishkrimin serb

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Historiani i njohur, Jusuf Buxhovi, ka reaguar rreth vendosjes të një tabele me mbishkrimin “Republika e Serbisë- Kosova dhe Metohija” e vendosur brenda territorit të Kosovës.

“Realiteti i ynë sot: Agresioni i Serbisë në Kosovë si edhe krekosja e politikanëve tanë për Kosovën 100% shtet”, ka shkruar ai në llogarinë e tij në Facebook.

Ndryshe, kjo tabelë shihet se është vendosur në hyrje të komunës me shumicë serbe, Zubin Potok, në veri të vendit. E që deri më tani institucionet nuk kanë ndërmarrë asnjë hap për ta larguar tabelën apo për t’i zënë kryerësit e këtij veprimi.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat