Sport

Reagon Guardiola, pasi Conte mori drejtimin e Tottenhamit

Trajneri Antonio Conte është mirëpritur në Premierligë nga trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola.

47-vjeçari u konfirmua si trajneri i ri i Spurs, 24 orë pas vendimit të Daniel Levyt për të shkarkuar Nuno Espirito Santo, shkaku i rezultateve të dobëta, transmeton lajmi.net.

Conte nuk do jetë në gjendje të jetë në krye për stërvitjen e parë, por do drejtojë skuadrën në vikend për ndeshjen ndaj Evertonit.

Tekniku italian do zhvillojë rivalitet me Klopp dhe Guardiola, dy trajnerët që kanë shkëlqyer në këto vitet e fundit.

Guardiola e ka mirëpritur Conten duke e cilësuar si trajner të mirë dhe i ka uruar më të mirat.

“Është trajner i mirë. Klubet dhe lojtarët që ka menaxhuar do jetë një punësim i shkëlqyer. Kanë qenë disa vite të vështira ku trajnerët vijnë dhe shkojnë. Unë i uroj më të mirat”.

Ndërkohë, Conte nënshkroi kontratë dyvjeçare që do e mbajë në klub deri në vitin 2023.

Related posts
Sport

Ofendoi gjyqtarin, dënohet Nderim Nexhipi

Sport

Kalvin Phillips bën zgjedhjen mes Liverpoolit dhe Manchester Unitedit

Sport

Dhjetë klubet me vlerën më të madhe

Sport

Faza e grupeve në Ligën e Evropës përmbyllet sonte: Këto janë 16 ndeshjet, vëmendja në Napoli

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *