Sport

Reagon futbollisti i Feronikelit: Nëse UÇK-ja është ndërmarrje kriminale, atëherë të gjithë jemi ‘kriminela’

Sot dy udhëheqësit e mëdhenj të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Jakup Krasniqi dhe Hashim Thaçi kanë dal para gjykatës Speciale në Hagë në mbrojtje të vlerave të luftës dhe pastërtisë së UÇK-së, shkruan “Zeri.info”.

Megjithatë, ajo që ra në sy gjatë seancës së mbajtur ndaj Ish-kryeparlamentarit të Kosovës, Jakup Krasniqi ishte ajo që prokurori, UÇK-në e cilësoi si një ndërmarrje e organizuar kriminale, gjë e cila ka ngjallur reagime të ashpra.Image

Njëri nga ta që ka reaguar është edhe futbollisti i Feronikelit, Viktor Kuka i cili ka shkruar në “Facebook” se nëse UÇK është kriminale, atëherë i gjithë populli shqiptar është “kriminal”

“Nëse UÇK-në na e quajnë ndërmarrje e organizuar kriminale atëherë duhet që sot në sy të botës të tregojmë që të gjithë jemi pjesë e saj dhe të gjithë jemi ” kriminela””, ka shkruar Kuka. /

Postime të ngjajshme
Sport

Ndeshje interesante zhvillohen sot në Ligën e Parë

Sport

Superliga e Kosovës vazhdon sot me këto ndeshje

Sport

Thaçi paralajmëron Dritën

Sport

Anthony Joshua – Kubrat Pulev, detajet e ndeshjes