Sport

Reagon Drenica: Çmimin “Ylli i Javës” e meritoi Denisson

Klubi Futbollistik ‘Drenica’ ka reaguar në lidhje me përzgjedhjen e ‘Yllit të Javës’ nga Federata e Futbollit e Kosovës.

Çmimi për ‘Yllin e Javës’ në xhiron e 11-të ka shkuar për futbollistin e Ballkanit, Ermal Krasniqi, i cili realizoi një gol dhe një asistim, shkruan Sheshi.info

Sipas klubit ‘kuqezi’ këtë çmim e ka merituar futbollisti i tyre, Jose Denisson.

Lojtari brazilian realizoi dy gola në përballjen kundër Dukagjinit.

Më poshtë e gjeni reagimin e klubit:

https://www.facebook.com/watch/FC-Drenica-Faqja-Zyrtare-141509402859162/

Postime të ngjajshme
Sport

Humbja me Partizanin kushton shtrenjtë, Martini njofton vendimin e rëndësishëm

Sport

Daku gjen rrjetën për herë të tretë në Kroaci, shënon në fitoren e Osijekut

Sport

Real Madridi është destinacioni i preferuar i Haalandit

Sport

Shiu në Elbasan "mbyt" Teutën, Partizani fiton me përmbysje spektakolare