Lajme

Reagon Daut Haradinaj ndaj lajmeve për zgjedhjet e brendshme në AAK

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj ka reaguar pas shkrimeve për zgjedhjet e brendshme në parti.

Haradinaj ka shkruar në Facebook se reformat në AAK kanë filluar menjëherë pas zgjedhjeve të përgjithshme dhe janë proces normal që do të përfundojnë brenda afateve të parapara.

Tutje, Haradinaj thotë se nuk ka as agjenda të fshehta dhe konspiracione.

“. Procesi është i hapur, transparent e demokratik. Është e çuditshme si bëhet lajm një proces disa muaj më pas. Nëse dikush mendon që përmes këtyre lajmeve të fus përçarje, krijojë diversion nga dështimet e veta, e ka shumë gabim”, ka thënë ai.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat