Sport

Reagon Ballkani: Nuk i kemi borxh asnjë lojtari

KF Ballkani ka lëshuar një komunikate për media ku ka thënë se lojtarët po paguhen me rregull për kundër të gjitha vështirësive që kanë.

Ata kanë mohuar zërat se klubi po përballet me vonesa në kryerjen e obligimeve financiare.

Ky është njoftimi i klubit:

Reagim:I nderuar opinion sportdashes dhe me gjerë, ditë me parë ka qarkulluar lajmi nëpër disa “media” dhe “analista “ së klubi i futbollit FC Ballkani i’u ka borgjë pagat futbollistëve ku pretendohet së futbollistet skan marrë paga tash e tre muaj. Me pergjgjesi i’u pergjigjemi se ky lajm nuk qendron aspak , jo tre apo dy muaj,por cdo muaj jemi duke i respektuar kontratat me futbollistet dhe stafin. Është e vërtete që kemi vështirësi me pagesa, sikur shumica e klubeve në Kosovë apo më gjërë, por asesi nuk do të kemi probleme me pagat dhe pagesat tjera .Andaj, ju njoftojmë së lajmi për mos pagesë të pagave nuk qendron, të gjitha pagat janë komfor afateve kohore .Nje këshillë për “ analistët “ tane, mos shkepni lajme të pa vërteta apo dezinformata,vetem për interesa te klikimeve apo interesave tjera personale, Faleminderit për mirëkuptimFC Ballkani Na priftë e mbara

Postime të ngjajshme
Sport

Zekirija Ramadani nuk deklarohet pas ndeshjes, kjo është arsyeja shumë interesante

Sport

Prishtina fiton krejt në fund të takimit, Leonit Abazi përsëri hero

Sport

Superliga Live: Mbyllet pjesa e parë e ndeshjes, Trepça ’89 – Prishtina

Sport

Superliga Live: Trepça ’89 – Prishtina