Sport

Reagon Ballisti pas deklaratës së Jakup Krasniqit në Hagë

Sot dy udhëheqësit e mëdhenj të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Jakup Krasniqi dhe Hashim Thaçi kanë dal para gjykatës Speciale në Hagë në mbrojtje të vlerave të luftës dhe pastërtisë së UÇK-së, shkruan “Zeri.info”.

Padyshim paraqitja e tyre para kësaj gjykate ka bërë jehonë të madhe në opinion shqiptar, derisa deklarata e ish kryeparlamentarit të Kosovës, Jakup Krasniqi drejtuar gjykatës se ajo po dëshiron të bëjë ndare fetare ndërmjet shqiptarëve, është pëlqyer nga Ismail Morina – Ballisti i njohur për ngritjen e dronit në ndeshjen Serbia – Shqipëria në Beograd.

Ai ka shkruar se këto janë fjalë çlirimtari e jo krimineli.

“Kta janë fjalë ÇLIRIMTARI e jo fjalë krimineli lufte…. Atktakuzat e kanë ADN-në e antishqiptarizmit kishtarë pan-sllavë!”, ka shkruar ‘Ballisti’.

Postime të ngjajshme
Sport

SUPERLIGA LIVE: Gjilani – Drita & Feronikeli – Trepça ’89

Sport

Gjilani – Drita, sipas bastoreve kjo skuadër është favorite

Sport

Formacionet zyrtare: Lazio – Udinese

Sport

Derbi numër 34-të kampional pasluftës ndërmjet Gjilanit dhe Dritës, ja statistikat e përballjeve