Sport

Reagon Bale, lojtari më i përfolur i kësaj vere

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Gareth Bale ka folur për mënyrën se si e përjetoi tregun e transferimeve në ditët e fundit, ku emri i tij ishte ndër më të përfolurit.

Yllit uellsian i ishte bërë me dije se duhej të largohej që nga fundi i sezonit të kaluar, nga trajneri Zinedine Zidane.

Dikur lojtari më i shtrenjtë në botë, vendosi të qëndronte, duke refuzuar ofertat, e duke rrezikuar të qëndronte edhe në bankinë.

“Këta muaj në kanë qenë më të mirë, por nuk mund të them se janë muajt më të vështirë”, ka deklaruar Bale, përcjell lajmi.net.

“Mbaj mend që një vit, me Harry Redknapp, nuk luaja. Nuk ka qenë e lehtë, por më ka ndodhur edhe më parë dhe unë dija si t’i trajtoja këto momente”.

“Unë nuk dëgjoj ose lexoj asgjë që është thënë. Shumica e njerëzve që nuk më njohin nuk e dinë mirë situatën”.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv