Sport

Reagon ashpër Trepça ’89

Trepça ’89 barazoi me Besën (1-1) në ndeshjen e rëndësishme për luftën e mbijetesës.

Pas takimit reagoi trajneri Shpëtim Idrizi, i cili ishte i pakënaqur me ndarjen e drejtësisë nga gjyqtari kryesor, Genc Nuza.

Ndërsa tani, reagimin e tyre, mitrovicasit e kanë zyrtarizuar edhe në faqen e klubit në facebook.

“Xehetarët” kanë publikuar dy video ku pretendojnë se janë dëmtuar nga gjyqtari, teksa në reagim kanë shkruar se “kujt po i pengon Trepça ’89 të jetë pjesë e Superligës së Kosovës”.

Ky është reagimi i plotë i Trepçës ’89 në Facebook (pa ndërhyrje):

“Reagim i Kryesisë

Pas ndeshjes së djeshme KF TREPÇA’89 – KF Besa mblidhet kryesia dhe del me një reagim rrethë pakënaqësisë në referim nga ana e Kryesorit Genc Nuza.

Nuk i dimë arsyet e këtyre pazarllëqëve që po bëhen në dëm të KF TREPÇËS’89. Kujt po i pengon që KF TREPÇA’89 të jetë pjesë e Superligës së Kosovës në Futboll.

I drejtohemi Organeve kompetente që të merren më seriozisht dhe të kenë një qasje më serioze në këtë drejtim.

Jo rastësishtë në shtatë ndeshje ku refererohen nga Nuza i kemi katër humbje dy barazime dhe një fitore.

Gabimet nga ndeshja e djeshme ndikuan direktë në rezultat e ku me këtë barazim rrezikohemi në vazhdimësi të kampionatit.

Si dëshmi po ju shfaqim edhe dy video ku nuk akordohen penallti për TREPÇËN’89 e përkundrazi për kinse stimulim ndëshkohet Kapiteni Jashari dhe për reagim tre trajnerët e Minatorëve Salihi, Llapashtica dhe Onbashi.

Shpresojmë se pas këtij reagimi do të reflektojnë Organet gjegjëse.

Kryesia e KF TREPÇA’89 FC

Presidenti z. Abedin Zeka BEKI”.

https://www.facebook.com/watch/?v=210512167264353

Postime të ngjajshme
Sport

Armend Dallku: Gjynah që këta djem të trajtohen ashtu, më vjen keq se si u arbitrua ndeshja

Sport

Kjo është deklarata e Batatinës pas triumfit në Kupën e Kosovës

Sport

Munishi uron Llapin dhe lavdëron Dukagjinin për ‘luftën dhe angazhimin’

Sport

Dukagjini – Llapi: Kjo skuadër rrëmben trofeun e Kupës së Kosovës