Sport

Reagon ashpër Dajaku pas raportimeve se ka refuzuar të luajë për Kosovën

Reagon ashpër Dajaku pas raportimeve se ka refuzuar të luajë për Kosovën!

Gjatë ditës së djeshme u raportua se sulmuesi i Bayern Munich, i huazuar në Union Berlin, Leon Dajaku, kishte zgjedhur ta përfaqësonte Gjermaninë në vend të Kosovës, shkruan Insporti.

Dajaku ka mohuar një gjë të tillë përmes një storie në llogarinë personale në Instagram, duke thënë se tregimet nuk janë të sakta.

“Për të gjithë kosovarët, ndaluni së treguari, tregime që nuk janë të sakta, përderisa nuk e dini mendimin tim dhe vendimin, nuk keni mevojë të përhapni gënjeshtra” – shkroi ai në gjuhën gjermane.

Postime të ngjajshme
Sport

Prishtina dhe Llapi kanë siguruar tashmë daljen në Evropë, ja sa para do t’i fitojnë

Sport

Skuadra e madhe gjermane kërkon Granit Xhakën

Sport

Liverpool kërkon yllin e Real Madridit, ky është çmimi i vendosur për të

Sport

Joshua – Fury, konfirmohet data e duelit të shumë pritur