Lajme

Reagimi perfekt i përcjellësit që shpëtoi kryeministrin japonez nga një bombë

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Dje një bombë e tymit shpërtheu gjatë një aktiviteti publik të kryeministrit japonez Fumio Kishida në qytetin e Wakayama. Tani po qarkullon një video ku shihet një njeri i eskortës së Kishidas duke kryer një veprim perfekt për të mbrojtur kryeministrin.

Ndërsa politikani shihet nga pas, një objekt mund të shihet duke mbërritur poshtë në tokë, është një tub i bardhë që do të kishte shpërthyer menjëherë pas kësaj.

Një nga personat e eskortës, i cili mban në dorë një çantë, kupton se çfarë do të ndodhë, bllokon objektin dhe e shtyn duke përdorur vetë çantën, më pas i hidhet kryeministrit dhe e largon nga vendi i ngjarjes së bashku me kolegët e tij. Gjithçka konsumohet në pak momente vendimtare.

Shikoni videon për më shumë:

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat