Sport

Reagimi i Jurgen Klopp pas humbjes shokuese prej 7-2 nga Aston Villa

Liverpooli u turpërua sonte nga Aston Villa ku humbi 7-2 në kuadër të javës së katërt në Premier Ligë

Skuadra e Jurgen Kloppi pati një shfaqje të tmerrshme, sidomos në fazën defanzive, shkruan Reporteri.net

Klopp ka përgëzuar Aston Villën për ndeshjen e treguar si dhe ka bërë të ditur se skuadra e tij do të rikthehet në vijim.

“Po mund ta besoj, e pashë. Kështu që është e lehtë të besosh, sepse isha këtu. Së pari duhet të thuash që Aston Villa luajtir shumë mirë. Ata ishin shumë fizikë, shumë të zgjuar dhe shumë të drejtpërdrejtë, ne nuk ishim,” ka thënë Klopp.
“Ne kishim shanse të mëdha të cilat nuk i shfrytëzuam, por kur ti pranon shtatë gol – nuk jam i sigurt që mund të thuash se do të kishte qenë rezultati 7-7. Padyshim që kemi bërë shumë gabime dhe atë masive. Ne kemi humbur topa në një zonë të ndishme dhe nuk jemi mbrojtur siç duhet. Dukej sikur e humbëm komplotin pasi rezultati ishte 1-0. Nuk është një justifikim. Normalisht ju mund të jeni 1-0 duke humbur dhe të bëni gjërat që dëshironi. Ne krijuam, por nuk e mbrojtëm veten ashtu siç duhej, kështu që çdo top që humbëm ishte një sulm masiv nga Aston Villa”.

“Kjo është arsyeja pse ne pranuam dhe tre gola me devijime. Ishim të pafat, por nuk është rastësi sepse do të thotë se nuk ishte një bllok i duhur. Askush nuk duhet të fajësohet përveç meje dhe nesh,”

Postime të ngjajshme
Sport

“Cima” ka një dedikim për Munishin dhe lojtarët

Sport

Sonte fillon faza e grupeve e Europa League, na presin sfida shumë interesante

Sport

Sot fillon kampionati i Ligës së Veteranëve në futboll

Sport

Interi merr vetëm një pikë përballë Monchengladbach në ‘San Siro’