Sport

Reagimi epik i Edi Ramës për fitoren e Kosovës

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i është gëzuar fitores së sotme të Kosovës me rezultat 2:1 ndaj Republikës Çeke.

“Lions” ka shkruar shkurtimisht kreu i Qeverisë shqiptare mbi një fotografi ku shihet autori i golit të parë të barazimit, Vedat Muriqi dhe talenti i ri i Kosovës, Edon Zhegrova.

Me fitoren e sotme Kosova ka marrë tre pik mjaftë të vlefshme për kualifikimet në EURO 2020.

Ndërkohë e duhet theksuar faktin se e presin edhe dy ndeshje të vështira me përfaqësuesen e Anglisë.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv