Sport

Reagimi emocional i Leo Messit pasi Argjentina kaloi në finalen e Copa America

Lionel Messi ka reaguar me emocione të mëdha dhe ndihet shumë i lumtur e krenar që kombëtarja e Argjentinës arriti në finale të Copa America.

Argjentina fitoi vetëm në penallti (4-2) ndaj Kolumbisë në ndeshjen gjysmëfinale të Copa America, pasi ndeshja e rregullt u mbyll baras 1-1.

Ky triumf dhe kalimi në finale i ka lumtur të gjithë te kombëtarja e Argjentinës, e në veçanti kapitenin e tyre, Messi.

Messi ka reaguar në rrjetet sociale pas arritjes së finales, teksa e ka falënderuar Zotin për emocionet e dhuruara.

“Krenar dhe i lumtur që i përkas këtij grupi!!! Edhe një qëllim i arritur…”.

“Faleminderit Zotit që vazhdoi të më dhurojë këto momente. Le të shkojmë për lavdi”, ka shkruar Messi në profilin e tij.

Në finale, Argjentina e Messit do të ndeshet me Brazilin.

Postime të ngjajshme
Sport

Babai i Arbër Zenelit e mohon kategorikisht se ylli kosovar i ka këputur ligamentet

Sport

Ardian Nuhiu se harron ndeshjen kundër Feyenoordit: Ja çka iu thash futbollistëve

Sport

EKSKLUZIVE: KF Onix arrin marrëveshje me ish-lojtarin e Llapit

Sport

Napoli mposht bindshëm Bayernin në kuadër të miqësoreve para-sezonale