LajmeShow Bizz

Reagimet e artistëve shqiptarë për fitoren e Përparim Ramës në Prishtinë

Në zgjedhjet e raundit të dytë, Përparim Rama nga Lidhja Demokratike e Kosovës, doli fitues kundrejt kandidatit të LVV-së, Arben Vitia.

Rama mori plot 40,659 vota ose 51,07% të totalit të votave, duke lënë mbrapa kandidatin e LVV-së, Arben Vitia i cili mori 38,958 vota apo 48,93%.

I njëjti për 1 mijë e 700 vota ka lënë pas Vitinë, duke e fituar kështu mandatin e tij të parë për kryeqytet.

Fitores së Ramës në këto zgjedhje lokale i janë gëzuar edhe disa prej artistëve shqiptare, të cilët e kanë uruar përmes rrjeteve sociale.

Edona Llaloshi, Milot Llalloshi, Cozman dhe Arian Agushi apo siç njihet për publikun, Gold AG, ishin disa prej yjeve që e uruan kryetarin e ri për katër vitet e ardhshme të qeverisjes.

Related posts
Show Bizz

Reagimi i vetëm i Bora Zemanit pas gjithë situatës me Donaldin

Lajme

Çfarë moti do të mbajë nesër në Kosovë?

Lajme

Koci tregon përse kërkoi shtetrrethim për Rrafshin e Dukagjinit pas ngjarjes tragjike në Gllogjan

Show Bizz

Publikohen momente të Borës dhe Beatrixit kur ishin shoqe

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *