Lajme

Rastet e reja me COVID-19, janë nga këto komuna

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se që prej dje është regjistruar një rast i vdekjes dhe janë konfirmuar 25 raste të reja me COVID-19, raporton Express.

Konfirmimi i këtyre rasteve ka ardhur pas testimit të mbi 2 mijë e 370 mostrave.

Aktualisht, janë rreth 1 mijë e 300 raste aktive në gjithë vendin.

“ Nga 2.370 testime, 25 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 1 raste të vdekjes. Sot janë shëruar 362 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 156.033. Në total numri i rasteve aktive është 1.335. ”, ka njoftuar MSh’ja.

https://datastudio.google.com/embed/reporting/2e546d77-8f7b-4c35-8502-38533aa0e9e8/page/MT0qB?fbclid=IwAR0-eNVCd7STIGaDzwH8EpYZJHcVaGxOeNTdeMhK3e232QbX3cN2ZUjoWno

Postime të ngjajshme
Lajme

Sa vota më shumë është Ardian Gjini përpara Mimoza Kusarit?

Lajme

Familjarët e gjejnë të vdekur një burrë në Prishtinë, Policia nis hetimet

Lajme

Këto janë komunat ku ka nisur rinumërimi i votave

Lajme

Zhduket një vajzë në Klinë