Lajme

Rastet e reja me COVID-19, janë nga këto komuna

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se që prej dje janë regjistruar dy raste të vdekjes dhe janë konfirmuar 42 raste të reja me COVID-19, raporton Express.

Konfirmimi i këtyre rasteve ka ardhur pas testimit të mbi 3 mijë e 400 mostrave.

Aktualisht, janë rreth 2 mijë e 500 raste aktive në gjithë vendin.

“Nga 3.472 testime, 42 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 2 raste të vdekjes. Sot janë shëruar 409 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 154.600 Në total numri i rasteve aktive është 2.559”, ka njoftuar MSh’ja.

Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:

https://datastudio.google.com/embed/reporting/2e546d77-8f7b-4c35-8502-38533aa0e9e8/page/MT0qB?fbclid=IwAR3ZyhuummyrsccndKHN0aSG41k2AT16vqa19jVBsT-PtL9zdJnjmuHfsm4

Postime të ngjajshme
Lajme

PDK po përgatit padi për qeverinë Kurti

Lajme

Labi jep lajmin e mirë, thotë se Ambasada në Shkup e ka ftuar nënën e vajzës së sëmurë për të shikuar mundësinë e pajisjes me vizë

Lajme

Kaq vite burgim mund të dënohet burri që rrahu brutalisht gruan në market

Lajme

Komandanti i Njësisë Speciale reagon për rrahjen e gruas në Prishtinë