Lajme

Rastet e reja me COVID-19, janë nga këto komuna

Në 24 orët e fundit kanë vdekur 8 persona dhe janë konfirmuar 88 raste të reja me koronavirus.

Këto raste janë konfirmuar pas testimit të mbi 4 mijë mostrave.

Ministria ka njoftuar edhe për shërimin e 651 pacientëve.

Aktualisht, numri i rasteve aktive është 5 mijë e 371.

“Nga 4.704 testime, 88 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 8 raste të vdekjes. Sot janë shëruar 651 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 152.062. Në total numri i rasteve aktive është 4.800. ”, ka njoftuar Ministria.

Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:

https://datastudio.google.com/embed/reporting/2e546d77-8f7b-4c35-8502-38533aa0e9e8/page/MT0qB?fbclid=IwAR2PRF1B8YnwNqmig9xkxwFblwitygCpdJUvOmypbZOxQwxcmUljYAa68b0

Postime të ngjajshme
Lajme

Sa vota më shumë është Ardian Gjini përpara Mimoza Kusarit?

Lajme

Familjarët e gjejnë të vdekur një burrë në Prishtinë, Policia nis hetimet

Lajme

Këto janë komunat ku ka nisur rinumërimi i votave

Lajme

Zhduket një vajzë në Klinë