Lajme

Rastet e reja me COVID-19, janë nga këto komuna

Në 24 orët e fundit kanë vdekur katër persona dhe janë konfirmuar 84 raste të reja me koronavirus.

Këto raste janë konfirmuar pas testimit të rreth 4 mijë mostrave.

Ministria ka njoftuar edhe për shërimin e 786 pacientëve dhe vaksinimin e gati 16 mijë qytetarëve.

Aktualisht, numri i rasteve aktive është 5 mijë e 371.

“Nga 3.823 testime, 84 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 4 raste të vdekjes. Sot janë shëruar 786 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 151.411.Në total numri i rasteve aktive është 5.371”, ka njoftuar Ministria.

Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:

https://datastudio.google.com/embed/reporting/2e546d77-8f7b-4c35-8502-38533aa0e9e8/page/MT0qB?fbclid=IwAR0z3J1iXJNHCVS_gOQ7Kl8MKG2VPJxUOwct55MnI4paJzmtbrPKQrfr0t0

Postime të ngjajshme
Lajme

Familjarët e gjejnë të vdekur një burrë në Prishtinë, Policia nis hetimet

Lajme

Këto janë komunat ku ka nisur rinumërimi i votave

Lajme

Zhduket një vajzë në Klinë

Lajme

Parashikimi i motit për sezonin e dimrit: Çfarë e pret Kosovën