Lajme

Rastet e reja me COVID-19, janë nga këto komuna

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se që prej dje kanë vdekur shtatë persona dhe janë regjistruar 173 raste të reja me koronavirus, raporton Express.

Këto raste janë konfirmuar pas testimit të mbi pesë mijë mostrave.

“Nga 5.095 testime, 173 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 7 raste të vdekjes. Sot janë shëruar 1.434 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 148.781. Në total numri i rasteve aktive është 7.635”, ka njoftuar MSh’ja.

Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:

https://datastudio.google.com/embed/reporting/2e546d77-8f7b-4c35-8502-38533aa0e9e8/page/MT0qB?fbclid=IwAR1bl6qpsou2BtXNpAjVf7CBS8_HuDssqsJxbejkGNvjFu1C1L4Z9cBf2ss

Postime të ngjajshme
Lajme

Publikohet rezultati i votave me kusht në Gjilan

Lajme

Numërohen votat me kusht në Istog: Kaq vota morën kandidatët

Lajme

Kaq vota me kusht morën kandidatët në Gjakovë

Lajme

Moti për dy ditët e ardhshme