Lajme

Rastet e reja me COVID-19 janë nga këto komuna

07 Shtator 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 15.869 doza të vaksinës kundër COVID-19.

ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 938.504 doza të vaksinës.
ℹ Deri më sot 318.099 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹ Nga 10.321 testime, 920 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 28 raste të vdekjes.
ℹ Sot janë shëruar 1.698 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 123.852.
ℹ Në total numri i rasteve aktive është 24.484.
➡ Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:
https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB
Mbani maskat!
Respektoni distancën!
Mbani higjienën!

07 sep 2021: Ministarstvo zdravlja, prema podacima Nacionalnog instituta za javno zdravlje Kosova, informiše:
ℹ U poslednja 24 časova dato je 15.869 doza vakcine protiv COVID-19.
ℹ Od početka vakcinacije, dato je 938.504 doza vakcine u svim gradovima Kosova.
ℹ Do danas 318.099 gradjana je primio drugu dozu vakcine.
ℹ Od 10.321 testova, 920 građana je rezultiralo pozitivno sa virusom COVID-19.
ℹ U poslednja 24 časova, zabilježeno je 28 smrtnih slučajeva.
ℹ Danas je izlečeno 1.698 građana, dok je ukupan broj izlečenih 123.852.
ℹ Ukupan broj aktivnih slučajeva je 24.484.
➡ Detaljne informacije možete pronaći na link/poveznicu:
https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB
Držite maske!
Poštujte daljinu!
Održavajte higijenu!
__________________
07 September 2021: The Ministry of Health, according to data from the National Institute of Public Health of Kosovo, informs as follows:
ℹ 15.869 doses of the COVID-19 vaccine have been given in the last 24 hours.
ℹ 938.504 doses of the COVID-19 vaccine have been given in all cities of Kosovo since the vaccination started.
ℹ To date, 318.099 citizens have been vaccinated with the second dose.
ℹ From 10.321 tests made, 920 citizens tested positive for the COVID-19 virus.
ℹ 28 cases of death have been reported in the last 24 hours.
ℹ 1.698 citizens have recovered today, while the total number of citizens recovered is 123.852.
ℹ The total number of active cases is 24.484.
➡ Detailed information can be found at the following link:
https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB
Wear your mask!
Respect social distance!
Maintain hygiene!

Postime të ngjajshme
Lajme

‘Amerika merr në dorë komplet situatën’

LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

Lajme

U mbajt mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës, ja për çfarë u diskutua

Lajme

Tragjike: Vetura del nga rruga dhe bie në lumë, një i vdekur dhe dy të lënduar