Lajme

Rastet e reja me COVID-19, janë nga këto komuna

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar 1 mijë e 448 raste të reja me COVID-19.

Këto raste janë konfirmuar pas testimit të mbi 12 mijë mostrave.

“Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 26 raste të vdekjes. Sot janë shëruar 1.421 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 120.892”, ka njoftuar MSH’ja.

Gjatë kësaj periudhe janë shënuar edhe 26 raste të vdekjes. Ndërkohë, janë shëruar 1 mijë e 421 pacientë nga Covid-19.

https://datastudio.google.com/embed/u/0/reporting/2e546d77-8f7b-4c35-8502-38533aa0e9e8/page/MT0qB?fbclid=IwAR1CYoH17q5iYiH5X_QTFTg4PMS551MbtqvCsAR4kIO2mLKUaLK8eT5PXZo

Postime të ngjajshme
Lajme

‘Amerika merr në dorë komplet situatën’

LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

Lajme

U mbajt mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës, ja për çfarë u diskutua

Lajme

Tragjike: Vetura del nga rruga dhe bie në lumë, një i vdekur dhe dy të lënduar