Lajme

Rastet e reja me COVID-19, janë nga këto komuna

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 32 të vdekur si dhe kanë rezultuar pozitivë 1 mijë e 612 qytetarë raporton Gazeta Blic.

Sot janë shëruar 2.460 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 119.471.

Nga këto komuna janë rastet e reja me Covid-19:

Prishtinë 285

Prizren197

Pejë 141

Ferizaj 131

Mitrovicë101

Podujevë 97

Gjakovë 94

Gjilan 86

Klinë 76

Fushë Kosovë 67

Gllogoc 56

Skenderaj 48

Shtime 46

Viti 41

Kamenicë 39

Vushtrri 28

Deçan 28

Obiliq 25

Hani i Elezit 15

Kaçanik 11

Rahovec 9

Dragash 7

Postime të ngjajshme
Lajme

Publikohet rezultati i votave me kusht në Gjilan

Lajme

Numërohen votat me kusht në Istog: Kaq vota morën kandidatët

Lajme

Kaq vota me kusht morën kandidatët në Gjakovë

Lajme

Moti për dy ditët e ardhshme