Lajme

Rastet e reja me COVID-19 janë nga këto komuna

7 raste të reja janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë.

Kështu ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë përmes një njoftimi për media.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar vetëm dy persona duke e çuar numrin e të shëruarve në 105,536 që nga fillimi i pandemisë.

Ministria e Shëndetësisë

#Bashkëiadalim
18 Korrik 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
ℹ Nga 2.202 testime, 7 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

ℹ Sot janë shëruar 2 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.536.
ℹ Në total numri i rasteve aktive është 103.
➡ Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:
https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB

Mbani maskat!
Respektoni distancën!
Mbani higjienën!

Postime të ngjajshme
LajmeShow Bizz

Morena Taraku mesazh publik Edi Ramës! Me fjalë të ashpëra zbulon diçka që nuk e kemi ditur

Lajme

“Për këtë punë mos na u dok ma këtu” – Çifti i moshuar që jetojnë të vetëm, tash e pesë ditë s’kanë rrymë

LajmeShow Bizz

Lola Haradinaj tregon se si hoqi dorë nga muzika dhe arsyeja ishte Dauti

Lajme

Italia me masa të reja anti-COVID, kufizime për qytetarët që udhëtojnë në këtë shtet