Lajme

Rastet e reja me Covid 19, janë nga këto komuna

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka njoftuar se janë konfirmuar 20 raste pozitive me COVID-19, shkruan Gazeta Metro.

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 2.066 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 20 raste pozitive.

Brenda 24 orëve nuk është raportuar asnjë rast i vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv.

Numri total i rasteve pozitive është 107.486 raste nga 623,452 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2.244 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 1974 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 103,908 raste.

KËTU mund t’i shihni rastet e reja.
https://datastudio.google.com/embed/u/0/reporting/2e546d77-8f7b-4c35-8502-38533aa0e9e8/page/MT0qB?fbclid=IwAR0h1C3aClbX7WFiDyPTbdo-a3DtOJXMkb_zFqaO2b5-CrUCtxTmS0O3Oas

Postime të ngjajshme
Lajme

Moti për dy ditët në vijim

Lajme

Jo vetëm në Mal të Zi, këto janë shtetet ku Kosova llogarit se ka prona

Lajme

Agim Veliu dorëzon ankesë ndaj vendimit të Lumir Abdixhikut

Lajme

Mërgimtari: Sa herë vij këtu më duket se kam ardhur në Xhungël