.
Lajme

Rastet e reja me COVID-19, janë këto komuna

28 Janar 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹNë 24 orët e fundit janë dhënë 4.316 doza të vaksinës kundër COVID-19.

ℹPrej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë
ℹ1.769.170 doza të vaksinës.

ℹDeri më sot 804.251 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

ℹDeri më sot janë dhënë 72.122 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19.

ℹNga 13.928 testime, 3.617 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

ℹGjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 4 raste të vdekjes.

ℹSot janë shëruar 1.344 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 164.294.

ℹNë total numri i rasteve aktive është 31.021.
➡Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:

https://datastudio.google.com/embed/reporting/2e546d77-8f7b-4c35-8502-38533aa0e9e8/page/MT0qB?fbclid=IwAR3Ai-FvXvcGCZ7fHLKryPPcb8MuTODgqbVAfZQRrKYX4MbXYE1IdEZidCo

Mbani maskat!
Respektoni distancën!
Mbani higjienën!

Related posts
Lajme

Vehbi Kajtazi: Gucati e Haradinaj e kanë merituar dënimin

Lajme

Ky është 18-vjeçari që vodhi ‘Mercedes G Class’ në Istog, pronari e ndoqi derisa e kapi

Lajme

Pse Millo Gjukanoviq nuk e vizitoi kurrë Kosovën? Ja përgjigjia e tij

Lajme

Leonora Jakupi pas dënimit të Gucatit e Haradinajt: Ju që e votuat Gjykatën Speciale ju thaftë dora