LajmeSport

Ramush Haradinaj: Ky do të jetë emri i Stadiumit Nacional të Kosovës

Kryeministri në largim i Qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka “zbuluar” emrin e Stadiumit Nacional të Kosovës që do të ndërtohet në afërsi të Drenasit.

Sipas tij, stadiumi do të quhet “Dardania Arena”.

“Prishtinës dhe Kosovës i ka munguar një infrastrukturë moderne sportive, nisja e jetësimit të të cilës është lajm i mirë për futbolldashësit e kryeqytetit.

Në përurim të fillimit të punimeve në qendrën sportive të klubit FC Prishtina në Bërnicë, theksova se gjatë qeverisjës, kemi treguar kujdes të veçantë ne mbështetje të sportit dhe talentëve tanë.

Renovimi i stadiumit “Fadil Vokrri” dhe vendimi për fillimin e ndërtimit të stadiumit kombëtar “Dardania Arena”, si dhe ligji për sponsorizim të sportit dhe kulturës dëshmojnë përkushtimin tonë që sportistët e rinj të zhvillojnë talentin e tyre në kushte solide”, ka shkruar Ramush Haradinaj në rrjetin social Facebook

Postime të ngjajshme
Sport

Batatina: Kombëtarja e ka Zhegrovën, ndërsa Llapi ka Zhegrovën e dytë

Sport

Emin Bajrami me porosi speciale për djalin e tij, Alketin

Sport

Me Rashicën, Werderi e fiton takimin kundër Dusseldorfit

Sport

Celina sjellë magjinë në fushë, pasimi i tij finalizohet me gol nga Ayew