Sport

Ramiz Krasniqi: Ismet Munishin e dua shumë

Përzgjedhësi i Kosovës U-9, Ramiz Krasniqi, thotë se Përfaqësuesja e udhëhequr nga ai është goditur me të madhe nga pandemia COVID-19, e cila e ka kapluar botën.

Trajneri nga Prishtina thotë se të gjitha ndeshjet dhe turnetë janë anuluar për shkak të pandemisë.

Krasniqi përgjigjet edhe në pyetjen se a është gati të vazhdojë me Kosovën U-19 edhe pas skadimit të kontratës, si dhe për planet rreth së ardhmes.

Ish-trajneri i FC Prishtinës dhe Feronikelit në një intervistë të gjatë për “Zeri.info” ka folur edhe për Superligën e Kosovës, FC Prishtinën, si dhe Përfaqësuesen A të Kosovës.

62-vjeçari është ndër trajnerët e parë që është pajisur dhe licencuar nga UEFA në Sarajevë “A” në vitin 2002. Ai vlerësohet lart në futbollin e Kosovës.

Cila skuadër të ka befasuar për të mirë në këtë edicion?

Krasniqi: Ballkani më ka befasuar për të mirë. Edhe vitin e kaluar, edhe këtë vit e ka vazhduar vrullshëm jashtëzakonisht mirë. Ismet Munishin e respektoj dhe e dua shumë. Ai ka bërë një gabim të madh nga mospërvoja. Nuk është dashur të merrej shumë me referimin. Normalisht se edhe trajneri eksplodon pas ndeshjeve, është normale, por pas përfundimit të saj duhet të qetësohet automatikisht. Ismeti ka mundur të bëhet edhe kampion, edhe fitues i Kupës së Kosovës vitin e kaluar, sepse e ka merituar, pasi Ballkani ka treguar ndeshje të mira. Forma e mirë e Ballkanit po vazhdon edhe këtë vit. Shpresoj dhe besoj se do të jetë më ndryshe se sezonin e kaluar. Problemi kryesor i një skuadre është pasi përfundon gjysmëstinori. Duhet me qenë mjeshtër për të menaxhuar vazhdimin e sezonit tjetër.

Postime të ngjajshme
Sport

Renditja tabelore në Superligën e Kosovës pas dy ndeshjeve të sotme

Sport

Rastet e reja me COVID-19, janë nga këto komuna

Sport

Trepça ’89 vazhdon ‘leksionet’ ndaj Gjilanit, Arbëria fiton në ‘frymën e fundit’ ndaj Drenicës

Sport

Superliga Trepça '89 - Gjilani, Arbëria - Drenica