Lajme

Ramës si pengon fakti nëse Vitia e merr me vete edhe Kurtin në përballje televizive

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës, për kryetar të Prishtinës, Përparim Rama, gjatë konferencës së sotme për medie, prezantoi projektin e tij “Tullëtorja”.

Me këtë rast, Rama tha se është kurioz të shoh se a do të vijë Vitia vetëm në përballjen televizive për Prishtinën, apo do t’i lejohet që ta marrë edhe Kryeministrin me vete.

Gjatë ditës së djeshme, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, së bashku me kandidatin për kryetar të Prishtinës nga radhët e Vetëvendosjes, ka realizuar edhe një video – spot elektoral.

Kujtojmë se Albin Kurti, në të kaluarën ka kritikuar ashpër një qasje të tillë, të keqpërdorimit të pozitës së Kryeministrit për qëllime elektorale, me theks të veçantë për zgjedhjet lokale.

Related posts
Lajme

Sallahu tregon pse nuk u takua me Hashim Thaçin e Kadri Veselin gjatë vizitës në Hagë

Lajme

A do të lehtësohen masat për festat e fundvitit?

LajmeShow Bizz

Pak orë pasi doli nga spitali, Adriana Matoshi bën një koment në rrjetet sociale

Lajme

Parashikimi i motit për këtë të mërkurë dhe të enjte, temperaturat zbresin nën zero

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *