Lajme

Rama tregon se a do ketë sërish ministra nga Kosova në qeverinë e tij

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama pak ditë pasi i fitoi zgjedhjet dhe e konfirmoi mandatin e tretë, ka folur për planet e tij qeverisëse.

Ai është pyetur edhe nëse gjatë mandatit të tretë do të emërojë ministra nga Kosova siç kishte bërë në të kaluarën, shkruan Reporteri.net.

“Nuk është qëllim në vetvete”, tha Rama shkurt në Opinion të TV Klan.

Kujtojmë që Rama kishte emëruar dy kosovarë ministra të kabinetit të tij, Besa Shahinin dhe Gent Cakajn.

Postime të ngjajshme
Lajme

Kompania që transportoi kokainën dhe pronarët e saj

Lajme

A është çmimi arsyeja që Kosova ende nuk ka blerë asnjë vaksinë?

Lajme

Ndodhë në Kosovë: Vetura për pak sa nuk i shtyp publikun që shikonin garat

Lajme

Këta janë të arrestuarit në aksionin e sotëm ku u kapën 400 kg kokainë